Yazılmış Tüm Mektuplar tüm online platformlarda

ArdaAydın Biraderler Yapım

YAPIMLAR

image1

BİR YAZ GECESİ RÜYASI

9 Kasım’da UniqHall’da sahnelenen Shakespeare’in ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ yeni sezonun en iddialı yapımlarından.

Dünyaca ünlü yönetmen AleksandarPopovski ile tekrar sahnelere dönen oyunun başrollerini ise ödüllü oyuncular Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Sezai Aydın ve Arda Aydın paylaşıyorlar. İlginç akrobatik detayları, kırmızı kadife perdeleri ve sahne tekniğinde devrim yaratan orman efektiyle sergilenen oyunun biletleri Biletix'te.

www.biryazgecesiruyasi.com

image2

BİRADERLER CABARET

Tiyatro oyunu? Çok severiz. Müzikal? Bayılırız. Konser? Asla kaçırmayız. Gece bir kulübe gidip eğlenmek? Neden olmasın. Peki bunların hepsini bir yerde toplasak ve sunsak? Şahane olur. O zaman buna kabare diyebiliriz. Kabare kültürünün tüm gereklerini yerine getirmek üzere sahnedeki yerimizi aldık ve seyircilerimizi bekliyoruz. Ne dersiniz? İzlemek ister misiniz? 

www.biraderlercabaret.com

image3

TRAINSPOTTING

 

Yer altı edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan İskoç yazar Irvine Welsh tarafından kaleme alınan Trainspotting,  doksanları kasıp kavurdu. 

1996'da  sinemaya ünlü yönetmen Danny Boyle tarafından uyarlandı. Başrolündeki  Ewan McGregor'u ise filmdeki performansı unutulmaz kıldı.
Ve şimdi Arda Aydın Biraderler Yapım'ın yeni prodüksiyonu olarak yakında sahnede.

www.trainspotting.online

Nisan'da Prömiyer yaptı

image4

Yeni Oyun

Yazan: Hilmi Zafer Şahin
Yöneten ve Oynayan: Arda Aydın
Kostüm: Arzu Kaprol
Sahne Tasarımı: Serna Arıcılar
Işık Tasarımı: Murat Selçuk 

Müzik: Orçun Tekelioğlu

image5

Sen Yaz Ben Oynarım

DOĞAÇLAMA ÇOCUK OYUNU

  

Çocuklar yıllardır oyunlara gider izler, bazen çok beğenir bayılır, bazen de nefret eder ve bir daha salona girmek istemez. Çoğunlukla çocuğa aktarılmak üzere bir hikaye büyükler tarafından (oyuncular) sahnede oynanır, bazı oyunlarda bu durum çocuğun nispeten katılımıyla başka bir boyuta geçer fakat en nihayetinde hikaye büyükler-oyuncular tarafından hazırlandığı şekliyle başlar ve biter.   Sen Yaz Ben Oynarım’da çocuklar için yapılan hiçbir iş çocukların katılımı olmadan başlamıyor ve bitmiyor. 

Prensibimiz çok açık: 

Çocuğun metnini çocuk kendi yazar.